Gedragscode Sportiviteit en Respect

Gedragscode Sportiviteit en Respect
Gedragscodes Korfbal Sportiviteit en Respect
Wat vinden wij van “sportiviteit en respect” met betrekking tot het korfbal bij s.v. NAS? “Sportiviteit en respect” heeft eigenlijk altijd te maken met “gedrag”.  Gedrag van ons allemaal. Dus “hoe gaan we met elkaar om?” Op en rondom het veld, de kleedkamers, de kantine en de accommodatie. Bij ons maar ook bij een uitwedstrijd. De spelers, maar ook de toeschouwers, de leiding, de coaches, de scheidsrechters en het bestuur. Goed gedrag is vanzelfsprekend. Of toch niet? Zonder het te beseffen gaat het vaak, gelukkig, gewoon goed. Maar soms ook niet. Enkele voorbeelden schudden we zo uit de mouw. Een scheidsrechter die (soms achter de rug om) bekritiseerd wordt. Een toeschouwer die zich niet kan inhouden en te fanatiek aan het schreeuwen gaat. Te hard spel. Het niet opruimen van de kleedkamer. Op de Algemene Ledenvergadering van 18 april 2013 is de volgende gedragscode besproken en geaccordeerd.  We sluiten hierbij aan aan de door het KNKV uitgedragen gedragscode:

1. We zijn een voorbeeld voor anderen en een goede gastheer.
2. We hebben respect voor elkaar, de tegenstander, de scheidsrechter, de trainer/coach, de begeleiding en de toeschouwers.
3. We accepteren de beslissingen van scheidsrechter, de leiding en het bestuur.
4. We gebruiken geen geweld, niet mondeling, niet lichamelijk en niet met gebarentaal.
5. We pesten niet en vernederen niemand.
6. We zijn sportief, ook bij verlies.
7. We zijn op tijd aanwezig.
8. We laten geen rommel in de kleedkamer of accommodatie achter.
9. We zijn zuinig op de spullen van de vereniging.
10. We stelen niet en blijven dus van elkaars spullen af.
11. We sporten voor ons plezier en voor onze ontspanning.

Met vriendelijke en sportieve groet.
Het Bestuur